برای ایجاد محتوای جذاب، تیم های بازاریابی و خلاق شما باید شرکای استراتژیک باشند.

فهرست مطالب

همکاری تیم بازاریابی و خلاقیت برای افزایش تعامل

 

محتوا باید باعث ایجاد تعامل شود. حقیقتی که بیشتر و بیشتر تاکید می‌شود زیرا کسب‌وکارها و مشتریان دیجیتال را به‌طور کامل‌تر می‌پذیرند.

کلمات برای انتقال یک پیام ضروری هستند، اما تعداد بیش از حد آن می تواند تجربه را مختل کند. شما فقط سه ثانیه فرصت دارید تا توجه کسی را به خود جلب کنید، بنابراین داستان سرایی خود را پشت بلوک های بزرگ متن قفل نکنید.

مقاله مرتبط  استراتژی بازاریابی خوب با یک پیام تعریف شده شروع می شود.

مردم با اطلاعات زیادی بمباران می شوند که فرصت درگیر کردن آنها با کلمات در بهترین حالت زودگذر است. هنوز با من؟ عالی! زیرا نکته اینجاست: طراحی بصری و تعاملی برای بازاریابانی که به دنبال استفاده حداکثری از لحظه هستند اهمیت فزاینده ای دارد. محتوای تعاملی یکی از قالب های محتوایی است که خریداران B2B بیشترین اشتراک گذاری را دارند.

برای اینکه بازاریابان بتوانند بهترین ارتباط را داشته باشند، باید طراحان را در مراحل اولیه درگیر استراتژی کمپین کنند.

طراحان متفکرانی استراتژیک هستند که درک می کنند طراحی بصری چقدر برای برقراری ارتباط موثر یک داستان اهمیت دارد. آنها دیدگاهی بدیع به ارمغان می آورند. زود و اغلب به آنها تکیه کنید، زیرا طراحی خوب منجر به محتوایی می شود که نه تنها درگیر می شود، بلکه واکنش احساسی را نیز برمی انگیزد.

زمانی که بازاریابی و خلاقیت از همان ابتدا با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشند، همه طرف‌ها درک بهتری از مشکلات مشتری پیدا می‌کنند و کمپین خود نتایج بهتری را به دنبال دارد.

در اینجا آمده است که چگونه همکاری با طراحان در مراحل اولیه، داستان‌سرایی دیجیتالی واقعاً جذابی ایجاد می‌کند.

مقاله مرتبط  داده ها در بازاریابی تصویر بزرگتری را ترسیم می کنند: چرا و چگونه از مصورسازی داده ها استفاده کنیم

ایجاد یک تجربه دیجیتالی کارآمد

یک فرآیند خلاقانه روان و تفکر طراحی بهتر، مستلزم این است که خلاقان و بازاریابی در همان ابتدا قرار بگیرند.

طراحان می خواهند گفتگوهای عمیق تری با هر کسی که در یک پروژه درگیر است داشته باشند تا مفاهیم را به چالش بکشند و سؤالاتی بپرسند که در غیر این صورت ممکن است پرسیده نشود. بازاریابی می خواهد همه پایه ها را پوشش دهد، چه ملاحظات برندینگ یا فرضیه هایی که توسط داده های کاربر پشتیبانی می شوند.

یک بریف خلاقانه به آنها اجازه می دهد تا در یک صفحه قرار گیرند – به معنای واقعی کلمه. خلاصه اهداف، پیشینه و ارجاع به محتوا یا الهام مرتبط را نشان می دهد. همچنین شامل مجموعه ای از ملاحظات است، از جمله اینکه هدف اصلی محتوا چیست، چگونه برند را ایجاد می کند، چه پیامی را منتقل می کند، و سهامداران و مخاطبان چه کسانی هستند.

یک بریف خلاقانه به طراحان این امکان را می‌دهد تا در راهبردی که در پشت این تلاش وجود دارد، اطلاعات اولیه داشته باشند و دری را برای اکتشافات معنادارتر باز می‌کند.

مقاله مرتبط  افزایش فروش آنلاین با ۵ تکنیک کاربردی و خلاقانه

درک بهتر نیازهای مشتری

طراحان نیز دوست دارند دست خود را کثیف کنند.

طراحان می توانند از تیم بازاریابی در مورد نکات دردناک مشتری بشنوند، یا می توانند زمان خود را صرف درک این دردها کنند. طراحان دید جامع تری از مشکلاتی که مشتری در تلاش برای حل آنها است، دریافت می کنند و نظرات آنها نیز می تواند به ایجاد راه حل های موثر کمک کند.

طراحان ممکن است خود زبان کمپین را ننویسند (و کلمات مهم هستند)، اما مشارکت اولیه آنها ممکن است ایده هایی را برای انتقال بصری راه حل یک مشکل ایجاد کند. بصری باعث ایجاد تعامل می شود!

همکاری اولیه بین بازاریابی و خلاقیت همچنین به طراحان کمک می کند تا ببینند کمپین باید از چه کانال یا رسانه ای استفاده کند. برخی از جنبه‌های یک کمپین ممکن است بهتر عمل کنند یا در هر کانال متفاوت ارزیابی شوند. دیدگاه یک طراح ممکن است فرصت های جدیدی را ببیند که چشم بازاریاب ممکن است از دست داده باشد.

یک طراح می‌پرسد: «آیا این کار درستی است، در مکان درست، در لحظه مناسب؟» که بر مزایای مشارکت استراتژیک‌تر بین بازاریابان و طراحان تأکید می‌کند.

مقاله مرتبط  طراحی نقشه سفر مشتری

ملاقات با مشتریان در طول سفر

کار با تیم طراحی فقط یک مرحله تولید برای بازاریابان در مسیر استقرار کمپین نیست. طراحی یک رشته استراتژیک است که به سازمان شما کمک می کند خلاقانه تر فکر کند و راه حل های موثرتری ارائه دهد – ایجاد نظم از هرج و مرج خلاق.

همکاری استراتژیک بین تیم های خلاق و بازاریابی باعث ایجاد تعامل می شود. این به حل مشکلات از نظر فضایی کمک می کند، نه فقط به صورت روایی، و داستان های جذاب تری را بیان می کند. این امر باعث می شود هر دو طرف نقشه سفر مشتری را ترسیم کنند و عمیقاً بفهمند چه محتوایی باید برای هر انشعاب در جاده ایجاد شود.

طراحان اطمینان حاصل می کنند که سفر واقعی کاربر از طریق یک قطعه محتوا روان است. آیا ارائه واضح است؟ آیا به طور طبیعی منجر به دعوت به اقدام می شود؟ آیا مثلاً مصرفی است یا اینکه از کاربر خیلی طلب می کند؟ چه احساسات یا افکاری برانگیخته می شوند؟

انتقال این فرآیند فکری به کل سفر مشتری، تیم ها را به نتایج بهتری از تلاش های خود هدایت می کند. یک کمپین بازاریابی موفق یک پی‌دی‌اف، ویدیو یا محتوای دیجیتال نیست. این یک سفر است، یک تجربه از یک نقطه پایانی به نقطه دیگر. و همه چیز در این بین به نتیجه کمک می کند.

وقتی خلاقیت و بازاریابی از ابتدا با هم کار می کنند، تجربیات دیجیتالی واقعا قانع کننده ای را ایجاد می کنند. بنابراین از راهرو عبور کنید: موفقیت برای گرفتن آن وجود دارد.

مقاله مرتبط  بازاریابی Omnichannel: چگونه می توانید از آن برای دستیابی به افراد بیشتری نسبت به قبل استفاده کنید
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهی بنویسید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.