مشاوره دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطالب

تبدیل شدن به یک مشاور بازاریابی دیجیتال و موفق شدن در مشاوره دیجیتال مارکتینگ یک گزینه شغلی عالی است. این حرفه ای است که تقاضای زیادی دارد و شغلی است که می توانید از راه دور و حتی از راحتی منزل انجام دهید.

مشاوران موفق بازاریابی آنلاین می توانند با ارائه خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ به سایر آژانس ها یا شرکت هایی که نیاز به کمک یک متخصص باتجربه و معتبر دارند، سالانه بیش از ۱۰۰ هزار دلار درآمد کسب کنند.

من چندین سال است که به عنوان یک مشاور دیجیتال مارکتینگ کار می کنم و در این راهنما به شما کمک می کنم بفهمید که برای تموفق شدن در مشاوره دیجیتال مارکتینگ به چه چیزی لازم است.

شما خواهید آموخت که مشاوران دیجیتال مارکتینگ در مشاوره دیجیتال مارکتینگ چه کارهایی انجام دهند، چه مهارتهایی لازم است، چگونه آنها را بسازید، چگونه مشتری پیدا کنید و چقدر می توانید درآمد کسب کنید.

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ چه کاری انجام می دهد؟

مشاوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ یک بازاریاب دیجیتال باتجربه است که مسئولیت تبلیغ یا بازاریابی محصولات یا خدمات شرکت ها را با استفاده از همه کانال های بازاریابی آنلاین در دسترس دارد.

وظیفه وی طراحی و نظارت بر اجرای استراتژی دیجیتال مارکتینگ با هدف افزایش آگاهی از برند، بازدید و فروش آن است.

مقاله مرتبط  استراتژی دیجیتال مارکتینگ از تدوین تا اجرا

در مشاوره دیجیتال مارکتینگ چه تفاوتی بین یک مشاور دیجیتال مارکتینگ یک متخصص دیجیتال مارکتینگ یا یک مدیر دیجیتال مارکتینگ وجود دارد؟

 

تفاوت بین یک مشاور دیجیتال مارکتینگ و سایر متخصصان بازاریابی را در مشاوره دیجیتال مارکتینگ می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

 

 • مشاور بازاریابی دیجیتال کسی است که در مقایسه با سایر متخصصان بازاریابی دیجیتال، تجربه بیشتری در دیجیتال مارکتینگ دارد.
 • یک مشاور مستقل است و کارمند یک شرکت نیست.
 • نقش اصلی یک مشاوردیجیتال مارکتینگ در مشاوره دیجیتال مارکتینگ، طراحی استراتژی بازاریابی دیجیتال و نظارت بر کار سایر متخصصان بازاریابی است که در زمینه اجرای استراتژی بازاریابی کار می کنند.
 • مشاوران دیجیتال مارکتینگ معمولاً در هر ساعت یا هر پروژه دستمزد می گیرند و حقوق مشخصی ندارند.
 • یک متخصص دیجیتال مارکتینگ به عنوان بخشی از یک تیم بازاریابی دیجیتال فعالیت می کند.
 • یک مدیر دیجی تیمی از بازاریابان دیجیتال را در یک آژانس یا سازمان هدایت می کند.
 • یک فریلنسر دیجیتال مارکتینگ خود اشتغال دارد و خدمات بازاریابی را به آژانس ها یا مستقیم به مشاغل ارائه می دهد.

چگونه می توان در مشاوره دیجیتال مارکتینگ به یک مشاور موفق دیجیتال مارکتینگ تبدیل شد؟

در اینجا مراحل موفقیت در مشاوره دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ آورده شده است.

 

 1. مهارت های لازم را بسازید
 2. بازار نیچ خود را تعریف کنید
 3. برند شخصی خود را تاسیس کنید
 4. تیم خود را بسازید
 5. در مورد ساختار قیمت گذاری خود تصمیم بگیرید
 6. ابزار خود را انتخاب کنید
 7. شبکه خود را بسازید
 8. به آموزش خود و تیم خود ادامه دهید

خب ببینیم مراحل موفقیت در شغل مشاوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟

۱٫ مهارت های لازم را بسازید

 

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

 

برای تموفقبت در مشاوره دیجیتال مارکتینگ به چه مهارت هایی نیاز دارم؟ برای تبدیل شدن به یک مشاور بازاریابی دیجیتال باید خود را به مهارت های زیر مجهز کنید:

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
 • تبلیغات و بازاریابی پولی
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی ایمیلی
 • بهینه سازی نرخ تبدیل
 • تجزیه و تحلیل و گزارش
 • مهارت های مدیریت بازرگانی

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

داشتن دانش عالی در مورد SEO درصورتی که بخواهید کار موفقیت آمیزی در بازاریابی دیجیتال آغاز کنید، ضروری است. من کار خود را به عنوان مشاور SEO آغاز کردم و در آن سمت کار کردم و این امر انتقال به یک مشاور nd[djhg lhv;jdk’را آسان تر کرد.

دانستن چگونگی استفاده از SEO برای بهبود قابلیت مشاهده یک وب سایت در موتورهای جستجوگر مختلف، اقدامی مهم برای هر کمپین بازاریابی دیجیتال است.

به عنوان یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ، کار شما مدیریت تیم متخصص SEO شما و ایجاد یک کمپین SEO است که می تواند نتایج قابل اندازه گیری واقعی ایجاد کند. در دنیای بازاریابی، این به رتبه های بالاتر و ترافیک ارگانیک بیشتر ترجمه می شود .

بنابراین، اگر احساس می کنید مهارت های SEO شما بهینه نیستند، باید با آموزش های تخصصی و تمرین آنها را بهبود ببخشید.

تبلیغات و بازاریابی پولی

بخش عمده ای از بودجه بازاریابی برای مشاغل آنلاین به تبلیغات پولی اختصاص می یابد. شما به عنوان یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ مسئولیت حداکثر بازده سرمایه گذاری (ROI) را برای هر تومان هزینه شده برای تبلیغات بر عهده خواهید داشت.

برای انجام موفقیت آمیز این کار باید دانش خوبی در مورد نحوه کار سیستم عامل های مختلف PPC ، به ویژه Google Ads ، Facebook Ads داشته باشید.

این ها شبکه مهم PPC هستند اما شما همچنین باید چشم خود را باز نگه دارید و بدانید که چگونه با Pinterest Ads ،Twitter Ads و موارد دیگر مانند Tik-Tok کار کنید.

تنها راه برای تبدیل شدن به یک متخصص PPC همکاری با شرکت هایی است که بودجه تبلیغاتی زیادی دارند. بین مدیریت بودجه ۱۰ هزار دلار در ماه و بودجه ۱۰۰ هزار دلار در ماه تفاوت هایی وجود دارد و شما باید مهارت های لازم برای این کار را داشته باشید.

از تجربه من به عنوان یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ ، دشوار است که شرکت های بزرگ بتوانند برای پلن های با بودجه زیاد به شما اعتماد کنند ، اگر در نمونه کارهای خود مطالعات موردی یا داستان موفقیت ندارید ، و بهترین راه برای به دست آوردن تجربه لازم این است که به عنوان بخشی از یک تیم کار کنید آژانس یا شرکت بزرگ

این به شما کمک می کند تا نمونه کارها و اعتماد به نفس خود را بسازید تا بتوانید از پس کمپین هایی با بودجه بیشتر بروید که درآمد بیشتری برای کسب و کار شما دارد.

بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)

یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ باید بداند که چگونه از شبکه های اجتماعی به عنوان کانال فروش استفاده کند.

در گذشته شبکه های اجتماعی (به ویژه اینستاگرام) برای تبدیل اهمیت کمتری در نظر گرفته می شدند اما در طول سال ها خلاف این موضوع را ثابت کردند.

شما باید بدانید که چگونه می توانید کمپین هایی را برای هدایت ترافیک هدفمند از شبکه های اجتماعی طراحی کنید و چگونه می توانید از ویژگی های ایجاد جامعه آنها برای افزایش آگاهی از برند و افزایش تعامل مشتری استفاده کنید.

بازاریابی محتوا

علاوه بر مدیریت بودجه، قسمت زیادی از وقت شما صرف مدیریت محتوا می شود.

این می تواند محتوای وب سایت (مانند پست های وبلاگ ، مطالعات موردی و غیره)،  آگهی ها، ارسال های رسانه های اجتماعی یا محتوایی باشد که در وب سایت های دیگر به عنوان پست مهمان یا محتوای حمایت شده منتشر می شود.

برای رسیدگی موفقیت آمیز به تمام نیازهای محتوا، باید تجربه طراحی یک استراتژی محتوای برنامه ریزی شده را داشته باشید. یک استراتژی محتوا، طرح جامع اصلی هر کمپین بازاریابی محتوا است.

بازاریابی ایمیلی

ساخت یک لیست ایمیل سودآور کاری است که بسیاری از شرکت ها در انجام آن کوتاهی می کنند و اگر بتوانید این سرویس را به آنها ارائه دهید، برای هر دو مفید خواهد بود.

برای اینکه بتوانید از بازاریابی ایمیلی به عنوان کانال فروش استفاده کنید، باید درک خوبی از قیف های فروش ایمیل و نحوه استفاده از اتوماسیون ایمیل برای انجام کار داشته باشید.

بنابراین، اگر این مهارت در لیست شما وجود ندارد، با مطالعه مفاهیم اساسی و پیشرفته بازاریابی از طریق ایمیل شروع کنید.

مقاله مرتبط  بهینه سازی نرخ تبدیل: چگونه می توان سایت خود را برای فروش زیاد طراحی کرد؟

بهینه سازی تبدیل

بهینه سازی تبدیل تنها عاملی است که می تواند درآمد بیشتری برای یک شرکت ایجاد کند بدون افزایش بازدید.

با تبدیل شدن به یک متخصص بهینه سازی تبدیل، می توانید فواید فوری برای یک کسب و کار به ارمغان بیاورید و این به طور خودکار به معنی هزینه های بالاتر برای خدمات و پروژه های بیشتر شما است.

شرکتی را در نظر بگیرید که محصولی را با قیمت ۵۰۰۰ دلار با نرخ تبدیل ۱٫۵٪ می فروشد. اگر بتوانید نرخ تبدیل را به ۲٪ افزایش دهید، این به طور خودکار درآمد بیشتری برای آنها ایجاد می کند و این گذرنامه ای برای شما خواهد بود که کار بیشتری از آنها دریافت کنید.

مقاله مرتبط  5 گام تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ قدرتمند

علاوه بر مهارت های ضروری در مشاوره دیجیتال مارکتینگ ، شما همچنین باید دانش اساسی در مورد موارد زیر را داشته باشید:

 • مهارت های اساسی توسعه (HTML ، CSS)
 • بازاریابی وب سایت
 • بازاریابی تجارت الکترونیکی
 • مهارت های مدیریت کسب و کار
 • مهارت های تجزیه و تحلیل و گزارشگری

۲٫ جایگاه خود را تعریف کنید

گام بعدی در روند تبدیل شدن به یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ، تعیین جایگاه خود است.

این یعنی دو چیز. 

حوزه اصلی تخصص خود را مشخص کنید و بازار هدف خود را مشخص کنید.

 

حوزه اصلی تخصص خود را مشخص کنید

شما به عنوان یک مشاور دیجیتال مارکتینگ، باید از همه کانال های دیجیتال مارکتینگ شناخت کافی داشته باشید اما باید حوزه ایی را انتخاب کنید که بتوانید واقعاً عالی باشید. این معمولاً مربوط به تجربه کاری گذشته شما و داستان های موفقیت است.

به عنوان مثال، اگر مطالعه موردی SEO خوبی برای به اشتراک گذاشتن دارید، از آن استفاده کنید تا مشتری های بیشتری را که در درجه اول به SEO علاقه دارند، جلب کنید. در صورت داشتن داستانهای موفقیت برای به اشتراک گذاشتن مشتریان جدید، متقاعد کردن مشتریان جدید برای کار با شما راحت تر است. پس از شروع کار با مشتری، می توانید به تدریج مجموعه کامل خدمات بازاریابی دیجیتال را معرفی کنید.

من اینگونه کار خود را در زمینه بازاریابی دیجیتال آغاز کردم. من هنگام کار به عنوان مشاور SEO چندین داستان موفقیت در سئو داشتم و این به من کمک کرد تا مشتری ها را برای خدمات سئو جستجو کنم. با گذشت زمان اعتماد مشتری را جلب کردم و آنها مرا استخدام کردند تا در کمپین های PPC، کمپین های رسانه های اجتماعی، طراحی وب و بازاریابی محتوا کار کنم.

بازار هدف خود را مشخص کنید

به جای تلاش برای تهیه هر نوع مشتری از هر صنعت، بهتر است در یک زمینه تخصص داشته باشید. از طریق تخصص، شما می توانید روند خود را استاندارد کنید، داستان های موفقیت بیشتری بسازید و در نهایت به عنوان متخصص بازاریابی دیجیتال برای آن مکان شناخته شوید.

راه ایجاد خود به عنوان یک متخصص برای یک جایگاه خاص، از طریق وبلاگ نویسی و انتشار تحقیقات پژوهشی برای آن مکان است.

به عنوان مثال، اگر می خواهید مشاور دیجیتال مارکتینگ شرکت های حقوقی شوید، باید وبلاگ نویسی در مورد موضوعات مربوط به “بازاریابی شرکت های حقوقی” را شروع کنید، ارتباط با وکلا را در رسانه های اجتماعی آغاز کنید، در رویدادهای محلی شرکت کنید و سعی کنید “شرکت برای هر چیزی که وکلا باید در مورد بازاریابی بدانند منابع خود را فراهم کنند.

این در نهایت نتیجه خواهد داد و شما می توانید جریان مداوم مشتریان را از طریق تلاش های بازاریابی یا دهان به دهان خود تأمین کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که قیمت های خود را افزایش دهید و در ازای خدمات خود هزینه بیشتری دریافت کنید.

۳٫ برند شخصی خود را تاسیس کنید

مرحله بعدی با آنچه در بالا توضیح دادم ارتباط نزدیک دارد. برای اینکه به عنوان مشاور کار کنید و هزینه بیشتری را برای خدمات خود دریافت کنید، باید نام تجاری شخصی خود را ایجاد کنید.

حتی اگر آژانس یا تیمی را مدیریت می کنید، چهره شرکت و آنچه مشتریان جدیدی را به شما وارد می کند، برند شخصی شما است.

داشتن یک برند شخصی قوی از داشتن یک نام تجاری تجاری قدرتمندتر است زیرا افرادی که به دنبال خدمات مشاوره ای هستند می خواهند از سوابق و تجربه شخصی که استراتژی بازاریابی آنها را کنترل می کند مطلع شوند.

آنها نمی خواهند با شرکتی درگیر شوند که ممکن است پروژه آنها را به هر عضو تیم اختصاص دهد اما باید بدانند چه کسی کار را انجام می دهد.

بگذارید مثالی بزنم تا اهمیت داشتن برند شخصی را درک کنید.

من بیش از ۱۰۰ مشتری را که چند سال گذشته فرصت کار با آنها را داشته ام مورد بررسی قرار داده ام. یکی از سوالاتی که مطرح شد این بود که ‘چرا تصمیم گرفتید با ما کار کنید؟’ و ۹۹٪ پاسخها در همین راستا بود: “من مقاله ای را که شما نوشتید خواندم و کاملاً متقاعد شدم که شما شخصی هستید که به ما کمک می کنید”.

اکثر آنها به آژانس کاری من یا کاری که ما انجام می دهیم اهمیتی نمی دادند، آنها می خواستند من را استخدام کنند تا در بازاریابی دیجیتال به آنها کمک کنم.

برای ارتقا برند شخصی خود و ایجاد نام تجاری پیرامون نام خود دو روش وجود دارد:

شماره ۱ – وبلاگ نویسی

من نمی توانم به یک مورد معتبر از کسی فکر کنم که می خواهد بدون داشتن یک وبلاگ خوب بازاریابی دیجیتال ، در حرفه بازاریابی دیجیتال فعالیت کند. وبلاگ شما با ارزش ترین دارایی و وسیله نقلیه شما برای جذب مشتری بیشتر است.

بنابراین، اگر می خواهید به یک مشاور موفق بازاریابی دیجیتال تبدیل شوید، این اولین کاری است که باید انجام دهید.

یک وب سایت راه اندازی کنید و در مورد بازاریابی دیجیتال وبلاگ نویسی کنید. اگر از قبل بازار هدف و هدف خود را مشخص کرده اید (همانطور که در بالا توضیح داده شد)، این موضوعاتی است که باید درباره آنها وبلاگ بنویسید.

شماره ۲ – انتشار کارهای خود در وب سایت های پیشرو صنعت

علاوه بر ایجاد مجموعه ای از دارایی های محتوا در وبلاگ خود، شما همچنین باید با انتشار در وب سایت های دیجیتال مارکتینگ  اقتدار و تخصص خود را نشان دهید.

بسته به اینکه چه وب سایت هایی می توانید مقالات خود را منتشر کنید، یک فرصت عالی برای بدست آوردن موارد زیر است:

 • بازدید بیشتر از وب سایت شما
 • مشتری های بیشتر
 • شناخت صنعت
 • لینک های گرانبها به وب سایت شما

پذیرش به عنوان نویسنده مهمان در وب سایت های برتر آسان نیست اما غیرممکن نیز نیست. 

ابتدا در وبلاگ خود کار کنید – هنگامی که شما درخواست می کنید محتوای وب سایت های دیگر را در آن شرکت دهید، اولین چیزی که آنها می خواهند دیدن نمونه کارهای شما است و داشتن یک وبلاگ فعال با مقالات بسیار با کیفیت بالا، یک الزام است.

۴٫ تیم خود را بسازید

 

به عنوان یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ، هنگام کار مشتری باید با دو سناریو کنار بیایید.

سناریوی اول این است که شما فقط برای ارائه خدمات مشاوره استخدام می شوید و اجرای آن توسط یک تیم داخلی انجام می شود.

سناریوی دوم این است که شما برای انجام کار از ابتدا تا انتها استخدام می شوید. در این سناریو انجام همه کارها بدون داشتن تیمی برای کمک به شما غیرممکن است.

در تیم مشاوره دیجیتال مارکتینگ باید موارد زیر را داشته باشید:

متخصص سئوشخصی که کار SEO را انجام می دهد.

توسعه دهنده: ۹۹٪ پروژه ها نیاز به تغییر در وب سایت یا ایجاد صفحات فرود جدید دارند، بنابراین داشتن یک توسعه دهنده در تیم شما یک الزام است.

متخصص تبلیغات کلیکییک بازاریاب دیجیتال با دانش خوب در مورد چگونگی بهینه سازی کمپین های PPC. به عنوان یک مشاور، استراتژی مورد نظر را دنبال خواهید کرد اما پیاده سازی توسط یکی از اعضای تیم شما انجام می شود.

یک یا چند نویسنده: مسلم است که شما برای فعالیت های خود به محتوای زیادی احتیاج خواهید داشت و داشتن چند نویسنده خوب در تیم خود، می تواند بسیار مفید باشد.

متخصص رسانه های اجتماعی: شخصی برای کمک به شما در کارها و کارهایی که تکرار می شوند و ارزش صرف وقت ارزشمند شما را ندارند، در شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند.

مقاله مرتبط  استراتژی سوشال مدیا و ضروریات برنامه ریزی

آیا باید کارمندان تمام وقت یا نیمه وقت استخدام کنید؟

این یک سوال بسیار متداول در میان کارآفرینان جدید است و پاسخ این است که بستگی دارد. اگر می توانید پروژه هایی را که نیاز به کار مداوم دارند برای چند ماه (یا سالها) ایمن کنید، استخدام کارمندان تمام وقت بهتر است.

اگر ترجیح می دهید انعطاف پذیری بیشتر و هزینه های کمتری داشته باشید  استخدام فریلنسرهای دیجیتال مارکتینگ گزینه مناسب تری است. البته، شما همیشه می توانید با یک راه حل ترکیبی همراه باشید یعنی کارمندان تمام وقت و نیمه وقت خود را در تیم خود داشته باشید.

در هر صورت برقراری روابط طولانی مدت با افرادی که با آنها کار می کنید بسیار مهم است. این به شما کمک می کند در وقت خود برای آموزش کارمندان جدید صرفه جویی کنید و کیفیت کار شما را افزایش می دهد زیرا همه دقیقاً می دانند چه کاری باید انجام دهند.

۵- در مورد ساختار قیمت گذاری خود تصمیم بگیرید

یکی از اولین سوالاتی که مشتریان بالقوه در هنگام پرس و جو در مورد خدمات یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ شما ایجاد می کنند این خواهد بود که “چقدر هزینه می کنید؟” این یک سوال مورد انتظار است زیرا هزینه فاکتور مهمی برای هر معامله تجاری است.

از دیدگاه شما ، باید آماده پاسخگویی صریح و مختصر به این سال باشید.

برای پرداخت هزینه خدمات مشاوره ای خود سه روش وجود دارد:

 • در ساعت
 • ماهانه
 • در هر پروژه

تعریف دو روش اول آسان است. برای «در ساعت» می توانید محدوده ای را برای نرخ ساعتی خود تعیین کنید و بسته به مشتری، می توانید قیمت خود را تعیین کنید.

برای “ماهانه”، شما باید بسته های بازاریابی دیجیتال را تهیه کنید که شامل مجموعه ای از خدمات از پیش تعریف شده باشد و برای آن قیمت تعیین کنید. شما همچنین می توانید با مشتری در مورد حداکثر ساعت اختصاص داده شده به پروژه ماهانه خود و براساس نرخ محاسبه هزینه ماهانه موافقت کنید.

برای “برای هر پروژه”، شما باید شرایط را به دقت بررسی کنید، هزینه های خود را محاسبه کنید، حاشیه سود خود را اضافه کنید و برای انجام کار با یک قیمت در نظر بگیرید.

اینکه چقدر می توانید شارژ کنید بستگی به محل استقرار مشتری، بودجه، نوع تجارت وی، میزان تمایل به پرداخت آن و بسیاری از عوامل دیگر دارد. در حین مذاکرات می توانید با مشتری درمورد نرخی که باعث خوشحالی هر دو طرف شود توافق کنید.

فراموش نکنید که، این نرخ کاملاً مربوط به بازده مورد انتظار است. به عنوان مثال، اگر بتوانید درآمد مشتری را ۱۰۰ هزار دلار در سال افزایش دهید، با خیال راحت به دنبال نرخ بالاتر هستید. هیچ کس شکایت نخواهد کرد زیرا بازگشت موجه است.

بنابراین، قبل از تعیین نرخ، فکر کنید که در نتیجه کار شما، سود واقعی پولی برای مشتری چه خواهد بود.

۶٫ ابزار خود را انتخاب کنید

مرحله بعدی فرآیند انتخاب ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ است. اینها ابزاری هستند که برای رسیدگی به کار خود به آنها نیاز دارید و به مشتریان خود توصیه می کنید.

وقتی نوبت به ابزار می رسد، انتخاب های زیادی وجود دارد. توصیه من این است که تا حد امکان از ابزار کمتری استفاده کنید. متخصص شدن در چند ابزار موثرتر (استفاده از وقت و هزینه) نسبت به استفاده از برخی ویژگی های بسیاری از ابزارها است.

ابزارهای مورد نیاز شما (و ابزارهایی که من استفاده می کنم):

Google G-Suite: برای ارسال ایمیل، همکاری در اسناد، جلسات، ارائه ها و گزارش دهی.

Google Data Studio: این یک ابزار گزارش دهی رایگان از Google است که به طور یکپارچه با Google Analytics و Google Search Console ادغام می شود.

MailChimp: یکی از بهترین و آسانترین گزینه ها هنگام استفاده از کارهای مربوط به بازاریابی از طریق ایمیل است.

Optinmonster: یک بستر عالی SAAS برای مدیریت پنجره های بازشو، افزایش مشترکان ایمیل و بهبود نرخ تبدیل برای صفحات فرود.

SEMRush: پلت فرم بازاریابی دیجیتال. به نظر من بهترین ابزاری در بازار است که دارای تمام ویژگی هایی است که مشاوران بازاریابی دیجیتال برای انجام موفقیت آمیز کار خود نیاز دارند.

در اینجا یک نکته حرفه ای برای شما آورده شده است: وقتی ابزاری را به مشتری پیشنهاد می دهید، مطمئن شوید که او با استفاده از جزئیات پرداخت خود حساب ایجاد می کند. اشتباهی که در ابتدا مرتکب شدم این بود که حساب ها را برای آنها ایجاد کردم و هزینه های اشتراک ماهیانه را از آنها گرفتم. بنابراین بهتر است به آنها اجازه دهید حساب های خود را ایجاد کنند و شما را به عنوان مدیر اضافه کنند.

فراموش نکنید که از لینک وابسته خود استفاده کنید و از کمیسیون فروش (در بسیاری از موارد تکراری است) استفاده کنید.

سایر ابزارهایی که برای انجام کار خود به آنها نیاز دارید:

 • کنسول جستجوی Google
 • تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
 • Google Merchant Center
مقاله مرتبط  افزایش ترافیک فروشگاه های آنلاین بدون تبلیغات

۷٫ شبکه خود را بسازید

دو راه برای ایجاد شبکه برای بهبود اعتبار و همزمان ایجاد منبع جدیدی برای تجارت مشاوره وجود دارد.

با مشاوران دیگر در محل خود ارتباط برقرار کنید

در حالی که شبکه های رسانه های اجتماعی اولین مکانی برای جستجوی مشتریان جدید نیستند، اما در ایجاد نام تجاری شما عالی هستند. وظیفه شما یافتن و برقراری ارتباط با سایر مشاوران در بخش تخصصی خود و رشد تدریجی طرفداران شما است. بهترین ابزار برای این کار LinkedIn ،Twitter و Facebook.

داشتن تعداد مناسب فالوور و تحت تأثیر قرار گرفتن افراد در زمینه فعالیت خود، برای شهرت و برند شما خوب است.

 

با مشتریان و دوستانشان ارتباط برقرار کنید

من در بالا ذکر کردم که “دهان به دهان” یک راه عالی  در یک فعال در موفقیت مشاوره دیجیتال مارکتینگ است و یکی از راه های تحقق این امر ارتباط با “دوستان” مشتریان شما است.

ابزاری که برای این کار استفاده می شود لینکدین است. هنگامی که مشتری جدیدی دریافت می کنید، برای ایجاد ارتباط با آنها در لینکدین، به چک لیست  خود اضافه کنید. سپس به صفحه پروفایل آنها مراجعه کرده و با دوستان ، کارمندان و شرکای تجاری آنها ارتباط برقرار کنید.

این امر باعث می شود دوستانتان در صورت نیاز به خدمات دیجیتال مارکتینگ، توجه شما را جلب کنند و شما را در ذهن داشته باشند. به احتمال زیاد به کسی که قبلاً با دوست یا شریک تجاری خود کار کرده است اعتماد داشته باشید.

۸- به آموزش خود و تیم خود ادامه دهید

یادگیری دیجیتال مارکتینگ در موفقیت شفل یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ هرگز متوقف نمی شود. هرگز نمی توانید بگویید که می دانید همه چیز برای دانستن است و تکنیک های بازاریابی همیشه تغییر می کنند.

انبوهی از دوره های آموزشی دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که می توانید برای کمک به تیم خود در افزایش مهارت های خود و کارآیی بیشتر در کار خود، از آنها استفاده کنید. حتی می توانید هنگام بحث و گفتگو با مشتریان، آنها را ترغیب به دریافت گواهینامه و استفاده از آن به عنوان یک نقطه فروش اضافی کنید.

چگونه مشتریانی را پیدا می کنیم که به دنبال خدمات یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ هستند؟

چالش برانگیزترین قسمت یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ این است که چگونه مشتری مناسب پیدا کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، شما هیچ نوع مشتری دیگری را نمی خواهید اما بودجه زیادی برای بازاریابی دارد و نیاز به مشاوره (نه فقط اجرا) دارد.

تبلیغ خدمات شما در گوگل یا شبکه های اجتماعی راهی برای یافتن مشتریان جدید نیست. هزینه های تبلیغات بسیار زیاد است و شانس اقناع شرکتی که هرگز از شما نشنیده است که شما را برای استخدام برای کار در بازاریابی خود استخدام کند، حداقل است.

اگر می خواهید به عنوان یک مشاور دیجیتال مارکتینگ حرفه ای ایجاد کنید، باید در موقعیتی باشید که مشتریان به شما و نه شما به آنها مراجعه کنید.

این همان چیزی است که در چند سال گذشته برای من کارساز بوده است و اگر از مشاوران دیگری بخواهید، آنها به شما خواهند گفت که این رمز موفقیت یک کسب و کار مشاوره بازاریابی دیجیتالی است.

 

بنابراین ، چگونه مشتری ها را وادار می کند که به شما مراجعه کنند؟

با وبلاگ نویسی در موضوعاتی که مشتریان بالقوه شما به دنبال آنها هستند. من در بالا اهمیت داشتن وبلاگ را توضیح دادم، اما به همان اندازه مهم است که در مورد موضوعاتی که منجر به هدایت شما می شوند، وبلاگ نویسی کنید.

بگذارید مثالی بزنم تا تفاوت را درک کنید.

بعید است افرادی که برای “چگونگی بهینه سازی عنوان صفحه” جستجو می کنند برای انجام کار از یک مشاور کمک می گیرند. احتمالاً آنها به دنبال مقاله ای هستند که به آنها کمک کند تا خودشان مراحل را طی کنند.

از طرف دیگر، افرادی که به دنبال “استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های حقوقی” هستند، اگر مطمئن شوند که این فرد مناسب کار است، احتمالاً کمک مشاور را در نظر می گیرند.

بنابراین، از طریق وبلاگ های خود، باید موضوعاتی را هدف قرار دهید که بیشتر مربوط به “استراتژی” ، “برنامه ریزی” ، “نظارت” و کمتر مربوط به موضوعات عملی است که هر کسی می تواند آن را انجام دهد.

سعی کنید با ارائه پاسخ به سوالات استراتژی سطح بالای آنها از طریق پست های وبلاگ خود، وارد جای صاحبان مشاغل آنلاین شوید و نیازهای آنها را برطرف کنید.

پست های خود را کامل بیان کنید و توضیح دهید که چرا آنها باید از استراتژی خاص پیروی کنند و اگر این کار را انجام دهند منافع تجاری چه سودهایی خواهد داشت. سعی کنید پست ها را با مطالعات موردی و داده های تحقیقاتی خود آموزنده کنید.

مقاله مرتبط  مراحل قیف بازاریابی: چگونه می توان در هر یک از آنها سرنخ ها و فروش بیشتری کسب کرد

مشاوران  دیجیتال مارکتینگ چقدر درآمد کسب می کنند؟

نرخ ساعتی متوسط یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ در سراسر جهان حدود ۱۴۰ دلار در ساعت است. در ایالات متحده این نرخ به ۱۶۰ دلار در ساعت می رسد.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

 

 

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید، بیش از ۴۰٪ یک فعال در مشاور دیجیتال مارکتینگ در هر ساعت کمتر از ۱۰۰ دلار هزینه می گیرند.

اینکه در واقع چقدر می توانید درآمد کسب کنید بستگی به تعداد ساعات قابل پرداخت در ماه منهای هر گونه هزینه (هزینه های فری لنسر، میزبانی، اشتراک ابزار و غیره) دارد.

احتیاط برای مبتدیان: نرخ متوسط ​​ممکن است ۱۴۰ تا ۱۶۰ دلار در ساعت باشد اما این بدان معنا نیست که شما می توانید این نرخ را از روز اول شارژ کنید. شما باید به مشتریان بالقوه خود ثابت کنید که لیاقت این نرخ را دارید و این معمولاً از طریق ارائه نتایج قابل اندازه گیری است.

برای مقایسه، حقوق دیجیتال مارکتینگ یک متخصص باتجربه بازاریابی دیجیتال (۱۰+ سال) در حدود ۶۵K $ در سال و یک مدیر دیجیتال مارکتینگ با تجربه (۱۰+ سال) حدود ۹۰K $ در سال است.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

 

یادگیری های کلیدی

کار به عنوان یک فعال در مشاوره دیجیتال مارکتینگ کار بسیار خوبی است. شما می توانید رئیس خود باشید، از راه دور یا حتی از خانه کار کنید و در عین حال حقوق خوبی دریافت کنید.

برای تبدیل شدن به یک مشاور دیجیتال مارکتینگ به بیش از مهارت های اساسی بازاریابی دیجیتال نیاز دارید. شما باید در همه زمینه های بازاریابی دیجیتال متخصص باشید و باید سال ها در صنعت تجربه داشته باشید.

مشاور بودن با یک متخصص دیجیتال مارکتینگ یا مدیر دیجیتال مارکتینگ متفاوت است. یک مشاور خود اشتغالی دارد یا صاحب یک آژانس دیجیتال مارکتینگ است و خدمات مشاوره ای را به آژانس ها، تیم ها یا شرکت های دیگر ارائه می دهد.

برای کسب درآمد بیشتر به عنوان مشاور در مقابل کار به عنوان متخصص یا بخشی از تیم، باید تخصص خود را با داشتن چندین مورد موردی موفق در کارنامه خود به اثبات برسانید. این تنها راه برای جلب مشتریان جدید با بودجه زیاد است تا شما و تیمتان را برای خدمات خود استخدام کنید.

بهترین راه برای یافتن مشتریانی جدید که ممکن است به کمک مشاور نیاز داشته باشند، نگه داشتن یک وبلاگ فعال و نوشتن در مورد موضوعاتی که مربوط به برنامه ریزی استراتژی برای تصمیم گیرندگان شرکت است.

مقاله مرتبط  استراتژی های بازاریابی متاورس
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

دیدگاهی بنویسید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.