نام گذاری برند شرکت های اینترنتی

نام گذاری برند های الکترونیکی

The Naming of Corporate e-Brands


پیش نوشت:

در این تحقیق به بررسی دو رویکرد کارآفرینان فعال در حوزه بازار الکترونیک به نام گذاری برند پرداخته است. دو گروه در روند انجام نام گذاری برند به طور قابل توجهی متفاوت بودند. یک گروه از کارآفرینان الکترونیکی از روند سنتی پیروی می کند، در حالی که گروه دیگری به دنبال یک رویکرد جدید است که تاکید بیشتری بر نام دامنه دارد. در اینجا، فرآیند نشان می دهد که به جای یک روش گام به گام طبیعت تکراری است. و تاثیر نام گذاری برند در اقتصاد شبکه ایی بررسی شده است.


مقدمه نام گذاری برند:

به بررسی اینکه مفاهیم نام گذاری برند مناسب برای شرکت های کارآفرینی در اقتصاد شبکه ایی به چگونه است. در دسترس بودن یک نام دامنه مناسب، اساس تصمیم گیری برای برندسازی است. نام دامنه بر روند عملیات در طول فرایند نام گذاری برند تاثیر می گذارد. 

تحولات تکنولوژیکی دائمی به شرکت ها اجازه می دهد تا ایده های بازاریابی نوآورانه را ایجاد کنند، که به ویژه آن هایی که در بازارهای الکترونیک مبتنی بر تکنولوژی حرکت می کند. این محیط پویا، توسعه برندهای قوی (الکترونیکی) را ضروری می سازد. برند های قوی اعتماد در جهت تصمیم گیری در معاملات آنلاین ایجاد می کنند.

به همین دلیل است که شرکت های بیشتر تلاش های خود را در زمینه برند آنلاین افزایش می دهند، به خصوص کسانی که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می کنند، جایی که اعتماد یک پیش نیاز ضروری وفاداری مشتری است.

افزایش میزان اطلاعات موجود در اینترنت منجر به افزایش شفافیت بازارهای الکترونیکی و توانمندسازی مشتریان می شود که به طور بالقوه منجر به کاهش وفاداری می شود.

اهمیت فزاینده ای از برند یا برند الکترونیکی در درجه اول ریشه در عدم اطمینان عمومی و اطلاعات بیش از حد مصرف کنندگان آنلاین به خرید آنلاین است. برندهای الکترونیکی قوی اعتماد و جهت گیری در تصمیم گیری در معاملات آنلاین را هدایت می کنند.

برخلاف مارک های سنتی، برند الکترونیکی با چالش ایجاد ارزش مشتری تنها با استفاده از اینترنت مواجه می شوند. این شامل محدودیت برای نام تجاری در قالب استفاده محدود رسانه ای (تنها اینترنت) است، اما همچنین فرصت های بزرگی در ارتباط با جنبه های متعدد شبکه های الکترونیکی (تعامل / فردیت) فراهم می کند.(ایجاد جوامع برزگ متصل به هم).

اگر چه نام تجاری تنها از یک پدیده عملی اخیر به یک موضوع پژوهشی مبتنی بر نظر سنجی عمیق و تئوریک ناشی می شود، تحقیق در مورد تجارت الکترونیکی هنوز گسترده نیست. به منظور پیشبرد تحقیقات در زمینه برند الکترونیکی، مفاهیم سنتی برند باید با توجه به مناسب بودن آنها در اقتصاد خالص، قبل از اینکه بتوان مفاهیم جدید را توسعه داد، تحلیل می شود.

ساخت یک نام تجاری شروع می شود با تعیین و توسعه جنبه های رسمی یک نام تجاری، مانند نام، لوگو، طراحی و رنگ قبل از اینکه نام تجاری را می توان با معنا در طول زمان، به منظور توسعه از یک علامت ساده به برند واقعی که شامل عناصر عاطفی و شناختی . در این فرآیند، نام تکامل می یابد که عنصری است که تمام فعالیت های نام برند رابعد حمل می کند.


اقتصاد شبکه ایی چیست؟ Net Economy
اقتصاد شبکه ایی
اقتصاد شبکه ایی

اقتصاد شبکه ایی چیست؟  استفاده اقتصادی از شبکه داده ها. این بر اساس چهار نوآوری های تکنولوژیکی (مخابرات، فناوری اطلاعات، تکنولوژی رسانه ها و سرگرمی) است که بر شیوه های ممکن که در آن اطلاعات، ارتباطات و معاملات مدیریت می شود، تاثیر می گذارد.


اسامی برند ها 

Brand Names

دانکن معتقد است که یک برند “درک یک بسته یکپارچه اطلاعات و تجربیات است که یک شرکت و محصولاتش را از رقابت متمایز می کند”. کلید ایجاد یک برند، توانایی انتخاب یک نام، لوگو، نماد یا سایر ویژگی هایی است که یک محصول را شناسایی می کنند و از لحاظ بصری آن را از رقبا جدا می کند (Keller، ۲۰۰۳).

بر طبق گفته اندرسون و بنت (۱۹۸۸) یک برند نام، اصطلاح، طراحی، نماد یا هر ویژگی دیگر است که یک کالا یا خدمات یک فروشنده را به عنوان تمایز از سایر فروشندگان مشخص می کند.نیاز به تمایز، زمانی است که افزایش رقابت در بازارهای مصرفی اهمیت می یابد.در این بازارها، ارزش های عملکردی دیگر برای تشخیص محصولات شرکت از دیگران کافی نیست. در عوض، جنبه های احساسی که ارزش افزوده را به زندگی مشتری می افزایند قادر به ایجاد تفاوت است.

در توسعه هویت برند، نام برند اولین عنصری است که باید انتخاب شود زیرا این پایه اساسی تمام فعالیت های نام تجاری است. نام بیشترین استفاده از اطلاعات برند است که به مشتریان، کارکنان و دیگر سهامداران این شرکت اطلاق می شود، زیرا این جزء یک نام برند است که می توان آن را بیان کرد. انتخاب یک نام تجاری به همین دلیل تبدیل به یک جنبه حیاتی از روند اولیه نام تجاری می شود. (Anderson & Bennett, 1988)

 

مقاله مرتبط  مبانی برند

اهمیت عمومی نام گذاری شرکت ها

نام باید تمام ارزش هایی را که شرکت می خواهد شناخته شود را در بر بگیرد. این نام در نهایت تبدیل به چتری برای توسعه برند شرکت و ایجاد ارزش برند در بلند مدت می شود. Landler, Schiller, and Therrien معتقدند که تصمیم برانتخاب نام برند برای محصولات یا خدمات، مهمترین وظیفه مدیریت بازاریابی است.

بعضی از نام های شرکت ها در طول زمان به عنوان دارایی های بزرگ تبدیل می شوند که میلیاردها دلار به ترازنامه کمک می کنند. بنابراین، یک استراتژی صحیح نام تجاری شرکت مهم است نه تنها زمانی که سرمایه گذاری در حال رشد است، بلکه قبل از اینکه کارآفرین شروع به کسب و کار کند. ایجاد یک نام جاذب باید به عنوان یک مرحله اساسی از موقعیت اولیه برندینگ (Moore، ۱۹۹۵) مطرح شود و ممکن است به عنوان یک تمرین خلاقانه نادیده گرفته شود،

با توجه به مشتریان، وارد و لی متوجه شدند که نام های برند منبع اطلاعاتی هستند که به ویژه خریداران آنلاین به عنوان جایگزین برای اطلاعات محصول استفاده می کنند. نام به عنوان یک میانبر ذهنی برای کاهش زمان پردازش ذهنی استفاده می شود.گشت و گذار از طریق وب به مشتریان توانایی دریافت اطلاعات را بسیار سریع می دهد، به طور همزمان خطر افزایش اطلاعات را افزایش می دهد.

منابع محدود شناختی و دسترسی به زمان منجر به استفاده از برند الکترونیکی به عنوان میانبرهای ذهنی برای کاهش اضافه اطلاعات و زمان پردازش ذهنی. یک برند با نام برند قوی در شبکه، مشتریان را قادر می سازد تا فرایندهای شناختی را در زمان تصمیم گیری کاهش دهند.

برای تسهیل این مکانیزم، شرکتهای تجارت الکترونیک اغلب برند (نام) دارند که شامل برند شرکت و محصول که هر دوی آن ها یکسان هستند. (به عنوان مثال google.com؛ ebay.com؛ (yahoo.com. در حوزه شرکتی، یک برند تاثیر بیشتری بر کل استراتژی تجارت الکترونیک نسبت به برند در زمینه محصول دارد، زیرا نه تنها مشتریان، بلکه سایر سهامداران نیز باید با برند مورد توجه قرار گیرند.

این تغییر کلی از تمرکز بر corporate brandsبه product brands از دیدگاه شرکت، همراه با تغییر از وابستگی به  product brandsو وابستگی به  corporate brands از منظر مشتری است (Ward & Lee، ۲۰۰۰). نتیجه، اهمیت فزاینده ای از برند شرکت در اقتصاد شبکه ایی (Leitch & Richardson، ۲۰۰۳؛ Carpenter، ۲۰۰۰) است.

مشتریان به طور فیزیکی با برند های دنیای مجازی مواجه نمی شوند، که آگاهی ازبرند را عامل مهم موفقیت برندینگ در اقتصاد خالص می دانند. برای رسیدن به آگاهی از برند، تصمیم در موردURL مناسب یک اولویت مهم است. نام دامنه باید با معیارهای اساسی نام برند انتخاب شود، با تاکید زیادی بر یادآوری برند (Keller، ۲۰۰۳).

تحولات واقعی در بازارهای الکترونیکی، ساخت یک نام قوی برای ضروری است برای مقابله با محدودیت های شناختی در پردازش بیش از حد اطلاعات و کاهش کارایی رسانه. پیوند نام شرکت و دامنه باعث کاهش هزینه های جستجو و تبلیغات می شود.

رقابت شدید و افزایش ثبت نام دامنه باعث می شود پیدا کردن یک نام برند موجود به عنوان یک چالش بزرگ از روند ساخت برند پیدا شود. این به ویژه در اقتصاد شبکه ایی درست است، جایی که دسترسی آسان به وب سایت بسیار مهم است. بنابراین، مطابقت بین نام شرکت و دامنه نباید در نتیجه تصادف، بلکه در مورد مشورت دقیق باشد

فرایند نام گذاری برند ها

The Brand Naming Process

به عنوان تمرکز بر مارک های شرکت های بزرگ در اقتصاد شبکه، بیانیه های قابل اعتماد در مورد ارزش نام به عنوان بخشی از برند شرکت باید با یک تجزیه و تحلیل کامل از فرآیند انتخاب نام به دست آمده است. سوالات مطرح شده در این زمینه عبارتند از: چگونه شرکت ها نام برند شرکت خود را انتخاب می کنند تا یک برند معتبر تجاری بنویسند و چگونه این روند با فرایند نام گذاری سنتی متفاوت است؟

اولین مطالعه در مورد فرآیند توسعه نام برند McNeal and Zeren در سال ۱۹۸۱ بود.  آنها دریافتند که فرآیند نام گذاری به دنبال شش مرحله کلی است، اما معیارها را از اهداف به وضوح مشخص نمیکنندHooley و Wallace در سال ۱۹۸۸ پروسه نام گذاری برند را بیشتر مورد بررسی قرار داد. آنها نتیجه گرفتند که شرکت ها به صراحت اهداف تبلیغاتی را تعیین می کنند و معیارهای برند را قبل از انتخاب یک نام مناسب تعیین می کنند. .در تحقیقات خود، شش مرحله را در فرایند انتخاب با اهداف نام تجاری و معیارهای نام تجاری مشخص نمودند که مراحل جداگانه ای دارند. با این حال، این مدل نمیتواند نشان دهد که چطور شرکتها از طریق فرایند نامگذاری عبور می کنند؛ بلکه یک رویکرد هنجاری از فرایند نامگذاری را نشان می دهد.

و در نهایت  Kohli و LaBahn در سال ۱۹۹۷ کشف کردند که روند واقعی نامگذاری نتایج یک روش پنج مرحله ای است که اهداف به صراحت تعیین می شوند، اما معیارها به صورت ضمنی در مرحله ارزیابی نام تجاری اعمال می شوند. روند پنج مرحله از Kohli و LaBahn در شکل ۱ ارائه شده است.

مدل سنتی فرایند نام گذاری برند
مدل سنتی فرایند نام گذاری برند

مدل Kohli و LaBahn از بین فرایند های نام گذاری برند، پیشرفته ترین فرآیند نام گذاری برند تا کنون است. سوال این است که آیا این مدل را می توان به اقتصادشبکه اعمال کرد. بر اساس یافته های Kohli و LaBahn هدف این مقاله، بررسی فرآیند نامگذاری شرکت های بزرگ در اقتصاد شبکه است و به منظور شناسایی تفاوت های احتمالی با فرآیند نامگذاری سنتی، مورد بررسی قرار می گیرد.

با توجه به اهمیت روزافزون اینترنت، شرکت ها در حال حاضر از طریق فرآیند نام گذاری برند به غیر از مفهوم سنتی پیشنهاد می شوند. کسب و کار در اقتصادشبکه به شدت بر اساس وب سایت های عامل است که فقط از طریق نام دامنه درست می توانید دسترسی پیدا کنید. به منظور ساده سازی دسترسی، به حداقل رساندن هزینه و کاهش سردرگمی، شرکت ها و نام دامنه اغلب یکسان انتخاب می شود. در نتیجه ثبت نام دامنه به طور قابل توجهی بر روند نام گذاری برند تأثیر می گذارد.

مقاله مرتبط  مبانی برند : قسمت دوم

مشخص کردن اهداف نام گذاری برند

Objectives of a Brand Name

برای نام گذاری موثر برند، گام اول تعیین اهداف برند است، زیرا هدف قرار دادن اهداف صریح باعث می شود که مدیریت، دستاوردهای مورد نیاز برای تحولات آینده و هدایت آینده راه کسب و کار شرکت را تعریف کند. (Shipley، ۱۹۸۵).

Shipley، Hooley وWallace در سال ۱۹۸۸ اهدافی نظیر ایجاد یک تصویر خاص، وفاداری به برند مصرف کننده، موقعیت بازار، پذیرش، تمایز محصول و اعتبار برند را شناسایی کردند.

کلر (۲۰۰۳) آن را ساده تر می گوید و می گوید هدف از برند باید “بهبود یادآوری برند” و “تشخیص برند” باشد. برای اصلاح یادآوری نام، نام باید ساده، آسان تلفظ، آشنا و معنادار باشد. برای بهبود شناسایی برند باید متفاوت باشد، متمایز و غیر عادی باشد (کلر، ۲۰۰۳).

Kohli و LaBahn همچنین اهداف نام تجاری را شناسایی کردند. نتایج آنها شامل، برای مثال «برای قرار دادن موقعیت در نظر گرفته شده»، «ایجاد تمایز محصول»، «ایجاد یک قطعه مجزا» و «یک تصویر متمایز»، «ایجاد شناسایی» و «سهولت ثبت نام علامت برند» بودند.

برای انتقال احتمالی این اهداف به نام نام برند الکترونیکی شرکت، اهداف سطح محصول باید به اهداف شرکت تبدیل شوند (مثلا “تمایز محصول” به “تمایز بازار”).

انتخاب معیار های نام گذاری برند

Selection Criteria for a Brand Name

توسعه مجموعه ای از معیارهای نام تجاری به تصمیم گیری در مورد نام مناسب می انجامد که می تواند با اهداف مشخص برند تعریف شود. کارآفرینان باید بعضی از معیارهای تصمیم گیری را دنبال کنند تا اولویت بندی نام تجاری برند را به نفع هدف خود برای دستیابی به توانایی ها دنبال کنند.

Heaton نتیجه گرفت که یک نام شرکتی (Corporate Name) باید “مشخص”، “خاطره انگیز”، “برقراری ایده های مطلوب خاص”، “نشان دادن انواع محصولات عمومی در بازار شرکت” و “مطابق با خطوط تولید و نام های برند شرکت خاص” باشد/

در مطالعه Mcneal و Zeren در سال ۱۹۸۱ “توصیفی از مزایای محصول”، “یادآوری” و “مناسب با تصویر شرکت” در میان رایج ترین معیارها بود.

. با توجه به Berry، Lefkowith و Clark 1988 ، نام باید نامتعارفی، مرتبط، قابل یادآوری و انعطاف پذیر باشد تا یک نام تجاری بالقوه باشد.

علاوه بر این، معیارهای ممکن برای انتخاب نام ممکن است “سهولت فراخوانی” و “شناخت”، تمایز آن یا “انتقال به زبان ها و کشورها” باشد. (Shipley, Hooley, & Wallace, 1988; Keller, 2003).

 

فرایند نام گذاری برند الکترونیکی

The E-Brand Naming Process

به منظور بررسی روایی مفاهیم سنتی توسعه نام های برند در زمینه اقتصاد شبکه ایی، بررسی تجربی انجام شد. این نظرسنجی نه تنها فرآیند نام گذاری برند را شامل می شود، بلکه اهداف نام گذاری و معیارهای نام برند نیز نامیده می شود. نتایج به دست آمده می تواند منعکس کننده یک تصویر کامل از روند نام گذاری شرکت ها در اینترنت باشد. پس از ارائه یک نظرسنجی از روش تحقیق، بحث در مورد نتایج، روشن خواهد کرد که آیا مفهوم سنتی نام گذاری برند در اقتصاد واقعی در اقتصاد شبکه پایدار است یا خیر.

نتایج تجربی

Empirical Results

به عنوان هدف اصلی، کارآفرینان می خواهند نام برند شرکت خود را با شناسایی شرکت خود و محصولات شرکت (به جدول ۱) تمایل پیدا کنند.

شناسایی نقش مهمی در توسعه یک برند تجاری یا شرکت ایفا می کند، زیرا کارکنان، مشتریان و سایر ذینفعان باید خود را با برند شرکت و ارزش های ضمنی و صریح خود برای نام تجاری شرکت برای موفقیت خود شناسایی کنند.

به خصوص در محیط کسب و کارالکترونیکی سریع در حال حرکت، شناسایی قوی با برند می تواند وفاداری را در میان کارکنان و همچنین مشتریان افزایش دهد. برای ایجاد شناسایی، به خصوص “تصویر برند” ضروری است که ارزش های شرکت از رقبا جدا باشد.

از آنجا که عملکر دیگر نقطه تمایز در بازارهای مصرف کننده نیست، از اسم انتظار می رود که حس عاطفی را بسازد. شفافیت و افزایش رقابت در بازارهای الکترونیکی موجب تمایز و عاطفی قوی تر می شود، زیرا برند های دیگر نمیتوانند ارزش بیشتری در سطح عملکردی خالص ایجاد کنند.

جدول ۱/ اهداف نام گذاری برند

 1. سهولت شناسایی با شرکت
 2. سهولت شناسایی با محصولات شرکت
 3. یک تصویر متمایز ایجاد کنید
 4. ایجاد عاطفه
 5. سهولت ثبت نام
 6. انتقال موقعیت مورد نظر در بازار
 7. ایجاد تمایز بازار
 8. یک سگمنت مجزا ایجاد کنید
اهداف نام گذاری برند
اهداف نام گذاری برند
معیار های انتخاب نام برند
معیار های انتخاب نام برند

همانطور که از جدول بالا دیده می شود، نتایج واقعی (ستون دوم) با روش های سنتی (Kohli و LaBahn 1997) متفاوت است، که در ستون سمت راست جدول ذکر شده است. جهتی که معیار به سمت بالا یا پایین رتبه آن قرار دارد، توسط فلش ​​های مربوطه نشان داده می شود. جالب توجه است مهمترین اهمیت “شناختن” و “یادآوری” نام تجاری در اقتصاد شبکه ای است

رقبا فقط یک کلیک ماوس دارند و نامی که به راحتی قابل یادآوری است، به مشتریان کمک می کند تا از طریق وب به وب سایت شرکت خود راه خود را پیدا کنند. Competitors are just a mouse click away

اغلب جستجو اطلاعات با فراخوانی نام برند و استفاده از آن برای ورود به نام دامنه در مرورگر آغاز می شود. اگر این به نتایج درخواستی منجر نشود، استفاده از موتورهای جستجو جستجوی اطلاعات را تسهیل می کند. در اینجا، شناسایی برند کمک می کند تا لینک مناسب را از لیست نتایج انتخاب کنید. بنابراین، نه تنها به یاد آوردن یک نام بلکه شناخت نام برای یافتن اطلاعات در مورد مارک ها در وب ضروری است. از این رو، انتخاب یک نام برند در اقتصادشبکه ایی باید به شدت تحت تأثیر حافظه به عنوان معیار انتخاب باشد، که باعث می شود شناخت معیار کلیدی (Lerman & Garbarino، ۲۰۰۲).

 • نتایج همچنین از نقش نام های برند به عنوان یک میانبر برای جستجوی اطلاعات محصول پشتیبانی می کند.
 • همانطور که ۷۹ درصد از پاسخ دهندگان نشان می دهند، نام دامنه آنها با نام شرکت خود برابر است. این انسجام از این فرض ما حمایت می کند که دسترسی دامنه یک معیار اساسی برای فرایند نام گذاری برند شرکت ها است.
 • . “انعطاف پذیری بین کشورها” معیار دیگری است که تصمیم گیری در مورد یک نام تجاری را در اختیار دارد. اینترنت به عنوان یک محیط جهانی، دسترسی به بازارهای بین المللی بسیار آسان است. این به نامهای نام تجاری که به راحتی قابل انتقال به کشورهای دیگر است و در زبان های مختلف قابل درک است.
 • . به عنوان آخرین معیار، “سهولت ثبت نام علامت تجاری” اگر چه عدم ثبت نام یک برند ممکن است در برخی موارد بدون عواقب در کوتاه مدت باشد، افزایش رقابت و تقلب در وب به نظر می رسد که ثبت نام برای برند موفقیت آمیز در بلندمدت اجتناب ناپذیر است.

فرایند توسعه نام برند در اقتصاد شبکه ایی

 

فرایند توسعه نام برند در اقتصاد شبکه ایی
فرایند توسعه نام برند در اقتصاد شبکه ایی

با توجه به شکل بالا  یک گروه رویکرد سنتی و کلاسیکی را دنبال می کند، در حالی که دیگر گروه رویکرد کاملا متفاوت را دنبال می کند.

فرایند انتخاب نام برند گروه A

به دنبال رویکرد سنتی، گروهA برخی نام های جایگزین یا نامزدهای نام را توسعه می دهد که از طریق یک مرحله ارزیابی گسترده پیش می رود تا کارآفرین یکی از بهترین ها را برای تحقق اهداف برند تعریف کند. پس از آن یک دامنه متناظر مورد بررسی قرار میگیرد، در صورتی که دامنه قبلا اشغال شده باشد (برای مثال ممکن است به جای www.xyz.com با استفاده از www.xyz-software.com یا www.xyz-international.com) امکان تغییرات نام ممکن را داشته باشد. ثبت نام برند به عنوان علامت تجاری به پایان می آید. این گروه یک مرحله گام به گام را دنبال می کند که با استفاده از معیارهای مشخص، یک نام را از انباشت جایگزین فیلتر می کند و سپس دامنه های مناسب را بررسی می کند. این گروه استراتژی ای را دنبال می کند که ما “نام زیر دامنه” را برچسب گذاری می کنیم.

فرایند انتخاب نام برند گروه B

گروه B چنین روش مشخصی ندارد. این گروه با تعریف اهداف نام گذاری برند نیز شروع می شود. آنها قبل از ارزیابی و انتخاب یک نام جایگزین ایجاد نمی کنند، بلکه یک نام را ایجاد می کنند که توسط یک روش ad hoc مانند طوفان مغزی با دوستان و خانواده ایجاد می شود. آنها بلافاصله دامنه مربوطه را بررسی می کنند و اگر دیگر در دسترس نباشد، آنها نام یک جایگزین را جستجو می کنند و مجددا دامنه را بررسی می کنند. هنگامی که آنها نامی پیدا می کنند که به نظر مناسب می رسد، آنها شروع به ارزیابی نام با توجه به اهداف تعیین شده و معیارهای تصمیم گیری می کنند. اگر نام اهداف را تا اندازه ای مطابقت نداشته باشد، این روش دوباره شروع می شود. این حلقه تکراری تا جایی ادامه می یابد که نامی با دامنه رایگان و مطابقت خوبی با معیارهای نام تجاری و اهداف پیدا شده است. در نتیجه، گروه B نام شرکت جدید را با گذراندن یک چرخه انتخاب، چک کردن و ارزیابی یک نام تا زمانی که یک مورد مناسب پیدا شود، توسعه می دهد. بنابراین، این استراتژی با نام “نام دامنه دنبال می شود.”

 

نتیجه گیری

 

 • به دنبال این نتایج، نام گذاری برند شرکت ها در اقتصاد شبکه دو راه متفاوت را دنبال می کند. یک مسیر شبیه به روش سنتی یافتن یک نام برند است، در حالی که مسیر دیگری متفاوت است و تاکید بیشتری بر دامنه دارد.
 • آن کارآفرینانی که به دنبال استراتژی “دامنه به دنبال نام” بودند، به طور متوسط ​​۱۴ هفته برای پیدا کردن یک نام نیاز داشتند، اما گروه “نام دامنه” پس از دو و نیم هفته مورد نیاز بود. به طور کلی، کوتاه ترین پروسه ی نام گذاری برند یک روز طول کشید، در حالی که طولانی ترین آن حدود ده ماه طول کشید.
 • تفاوت بین دو گروه نیز ممکن است بر اساس شدت انجام این فرایند باشد، که به نوبه خود بستگی به سرعت، فوری و منابع مالی دارد که کارآفرین باید در طی مرحله راه اندازی به کار رود.

 


Contemporary Research in E-Branding

Contemporary Research in E-Branding

منبع:  Contemporary Research in E-Branding

 

فصل ۴ نوشته Tobias Kollmann و Christina suckow از دانشگاه Universtiy of Duisburg آلمان

ترجمه: حامد وثوقی

 


مقاله مرتبط  10 فرمان برندسازی عاطفی

مشاور و استراتژیست دیجیتال مارکتینگ بنیانگذار مجله آنلاین مدیرمگ هم بنیانگذار آژانس دیجیتال مارکتینگ نادین ایده کارشناسی ارشد بازاریابی دانشگاه علامه طباطبائئ

دیدگاهی بنویسید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اسلایدر سایدبار